Rozpoczyna się 25. Puchar Europy wśród klubów petanque
Już dziś, 9 listopada, we francuskim mieście Saint-Irie-sur-Charente rozpocznie się 25-lecie Pucharu Europy wśród klubów pétanque.
2023-11-09
Ukrainę na tych zawodach będzie reprezentował lwowski klub „Koszowy”, który w zeszłym roku zwyciężył w eliminacjach. W konkursie weźmie udział łącznie 27 krajów, m.in. Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Anglia, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Jersey, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Szkocja, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria i Walia. Po losowaniu ustalono rundy grupowe Pucharu Europy wśród klubów petanque. Do grupy dołączyła reprezentacja Ukrainy, reprezentowana przez lwowski klub „Koszowy”, wraz z reprezentantami Francji, Belgii i Niemiec. Uczestnicy rywalizować będą w trzech dyscyplinach: tete-a-tete, dublet i triplet. Wynik spotkania zostanie wyliczony na podstawie wyników wszystkich meczów. Wszystkie drużyny zostaną podzielone na grupy. Tym samym do fazy play-off dostaną się zatem dwie drużyny z grupy, które osiągną najlepsze wyniki. Zawodnicy ukraińskiej kadry narodowej dotarli już do Francji i walczą o nagrody. Zespół ma doświadczonych zawodników, którzy mają szansę na sukces. Gry naszych zawodników można śledzić na Facebooku Petanque Ukraine pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/petanque.ukraine lub na stronie klubu petanque „Koshovyi” pod linkiem: https ://www.koshovyiclub . Ogólne wyniki zawodów będą publikowane na oficjalnej stronie internetowej Europejskiej Konfederacji Petanque.
© 2024 Uptown Petanque Club